CAMPOS THEATRE  ROOM 1
Friday 7 Sunday 16
18:30 16:00
INAGURATION
ILARGI GUZTIAK. TODAS LAS LUNAS
2021,EUS, Igor Legarreta, 102’
Panorama Awards
  18:30
  List of winners Official Section

 

 

 

AUDITORIUM AUDITORIUM ROOM 1 ROOM 1 ROOM 1 ROOM 1 ROOM 1 ROOM 1
Saturday 8 Sunday 9 Monday 10 Tuesday 11 Wednesday 12 Thursday 13 Friday 14 Saturday 15
13:45 11:30 15:00 15:00 15:00 15:00 15:00 11:30
Official Section Non-competitive *
TAILGATE
2019, NLD / BEL, Lodewijk Crijns, 82’

Special Screening

SCREAM
1996, USA, Wes Craven, 111′

Official Section
UNEARTH
2020, USA, Dorota Swies, John C. Lyons, 93′

Official Section

HISTORIA DE LO OCULTO 
2020, ARG, Cristian Ponce, 82′

Official Section COME TRUE ***
2020, CAN, Anthony Scott Burns, 105′
DokuFANT
LEAP OF FAITH: WILLIAM FRIEDKIN ON THE EXORCIST 2019, USA, Alexandre O. Philippe, 105′

Special Screening

THE OMEN
1976, USA, Richard Donner, 111min

FantFamilian
MY EXTRAORDINARY SUMMER WITH TESS 
2019,NLD / DEU, Steven Wouterlood, 88
16:00 13:45 17:05 17:05 17:05 17:05 17:05 15:00

 

Special Screening

THE NAMELESS
1999, ESP, Jaume Balagueró, 102′

Official Section Non-competitive
ALONE
2020, USA, John Hyams, 98′

Official Section

SPIRAL
2019, CAN, Kurtis David Harder, 87 min

Official Section
SWEETIE, YOU WON`T BELIEVE IT
2020, KAZ, Yernar Nurgaliyev, 84′

Official Section

COMRADE DRAKULICH
2019,HUN, Márk Bodzsár, 95′

Official Section

HAPPY TIMES
2019, ISR/USA/ITA, Michael Mayer, 102′

Official Section Non-competitive

PALM SPRINGS
2020, USA, Max Barbakow, 90′

Special Screening CALAMITY
2020, USA, Jonathan Milott, Cary Murnion, 93′
18:30 16:00 19:10 19:10 19:10 19:10 19:10 17:05
Fant Laburrean Basque  Films / 11 short film
11 basque short films
Official Section
HIGH TIDE
2020, SER, Verónica Chen, 103′
LA DAMA DEL FANTATERROR
2020, ESP, Diego López, 15′ + Sección Oficial
MOTHER SCHMUCKERS
2021, BEL, Harpo Guit, Lenny Guit, 70′
Official Section
MÉANDRE
2020, FRA, Mathieu Turi, 87′
Official Section
THE DEVIL BELOW
2021, USA, Bradley Parker, 89′
Official Section
BENNY LOVES YOU
2019, UK, Karl Holt, 94′
Official Section Non-competitive
SYNCHRONIC
2019, USA, Justin Benson, Aaron Moorhead, 102’
Special Screening BECKY
2020, USA, Jonathan Milott, Cary Murnion, 93′
  18:30           19:10
  10 INTERNATIONAL SHORT FILMS          

Closing

ANYTHING FOR JACKSON
2020, CAN Justin G. Dyck, 97′

 

 

ROOM 2 ROOM 2 ROOM 2 ROOM 2 ROOM 2 ROOM 2 ROOM 2
Saturday 8 Sunday 9 Monday 10 Tuesday 11 Wednesday 12 Thursday 13 Friday 14
16:15 16:15 16:15 16:15 16:15 16:15 16:15

11 SHORT FILMS

FANTASTIC POINT OF VIEW 

Masters of the FANT
MEMORIES OF MURDER
2003, COR, Bong Joon Ho, 131’
Masters of the FANT
THE HOST
2006, COR, Bong Joon Ho, 120’
Masters of the FANT
MOTHER
2009, COR, Bong Joon Ho, 129’
Masters of the FANT
SNOWPIERCER
2013, COR/CZE, Bong Joon Ho, 126’

The Adventure

HARPOON
2019, CAN, Rob Grant, 83’

The Adventure

SWALLOW
2019, USA, Carlo Mirabella-Davis, 94’

18:45 18:45 18:45 18:45 18:45 18:45 18:45

Fantastic point of View

MOM, I BEFRIENDED GHOSTS

2020, RUS, Sasha Voronov, 66′

Fantastic point of View

WOMAN OF THE PHOTOGRAPHS
2020, JPN, Takeshi Kushida, 89

Fantastic point of View

ARBORETUM
2020, DEU, Julian Richberg, 80′

Fantastic point of View

ORDINARY CREATURES
2020, AUT, Thomas Marschall, 75′

Fantastic point of View

AL MORIR LA MATINÉE
2020, URY, Maximiliano Contenti, 87′

Fantastic point of View

LA SABIDURÍA
2020, ARG, Eduardo Pinto, 92′

Masters of the FANT
JACK SHOLDER
THE HIDDEN
1987, USA, Jack Sholder, 97′